İstanbul'un İlçeleri
Arnavutköy is one of İstanbul'un İlçeleri.

1. Arnavutköy

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 550

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'da 2008 yılında yapılan düzenlemeyle, 6 ayrı ilk kademe belediyesi birleştirilerek kurulmuştur. İstanbul'un yüzölçümü bakımından 4. büyük ilçesidir.

2. Ataşehir

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 1236

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 2008 yılındaki düzenlemeyle ilçe statüsüne kavuşmuştur. Üsküdar'a bağlı 3, Kadıköy'e bağlı 7, Ümraniye'ye bağlı 3, Samandıra'ya bağlı 1 mahallenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur.

Avcılar is one of İstanbul'un İlçeleri.

3. Avcılar

Türkiye
Округ/район · Подсказок и отзывов: 1031

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1992 yılında Bakırköy'den ayrılarak ilçe hâline getirildi. TEM ve D100 karayollarının içinden geçtiği ilçede köy yerleşimi bulunmamaktadır. Подробнее.

Bağcılar is one of İstanbul'un İlçeleri.

4. Bağcılar

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 358

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1992 yılında Bakırköy'den ayrılarak ilçe yapılan yerlerden biridir. Bugün en önemli karayollarının içinden geçtiği Bağcılar, İstanbul'un en kalabalık ilçesidir. Подробнее.

Bahçelievler is one of İstanbul'un İlçeleri.

5. Bahçelievler

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 1463

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1992 yılında bağlı bulunduğu Bakırköy'den ayrılarak ilçe yapılan Bahçelievler D100 karayoluna ve havalimanına yakınlığı nedeniyle hızla gelişmiştir. Подробнее.

Bakırköy is one of İstanbul'un İlçeleri.

6. Bakırköy

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 1049

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'un en köklü ilçelerinden biri olan Bakırköy, 1992 yılındaki düzenlemelere değin İstanbul'un en büyük ilçelerindendi. Подробнее.

Başakşehir is one of İstanbul'un İlçeleri.

7. Başakşehir

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 513

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'daki en yeni yerleşim bölgelerinden biridir. Bölgenin giderek artan nüfusu göz önüne alınarak 2008 yılında çevre ilçelerden alınan bazı mahallelerle Başakşehir ilçesi oluşturuldu. Подробнее.

8. Bayrampaşa

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 997

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1990 yılında Eyüp'ten ayrılarak ilçe hâline getirildi. Tarihî yarımadaya yakınlığı nedeniyle hızla büyüyen Bayrampaşa Topkapı'dan kaldırılan İstanbul Otogarı'nın da yeni adresi oldu. Подробнее.

Beşiktaş is one of İstanbul'un İlçeleri.

9. Beşiktaş

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 2064

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'un en seçkin semtlerinden olan Beşiktaş 1930 yılında Beyoğlu'ndan ayrılarak ilçe yapıldı. İstanbul'un ulaşım, eğitim ve ticaret alanında en işlek noktalarındandır. Подробнее.

10. Beykoz

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 319

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1930'a değin Üsküdar'a bağlı olan Beykoz bu tarihte ayrı ilçe yapıldı. İç göç ile hızla büyüyen Beykoz'da bugün yerleşimin genelde Boğaz kıyılarında yoğunlaştığı görülmektedir.

Beylikdüzü is one of İstanbul'un İlçeleri.

11. Beylikdüzü

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 1665

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 2008 yılındaki düzenlemelerle ilçe hâline getirilen Beylikdüzü büyük ölçüde Büyükçekmece ilçesine bağlı belde belediyelerinin derlenmesiyle oluşturuldu. Подробнее.

Beyoğlu is one of İstanbul'un İlçeleri.

12. Beyoğlu

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 395

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'un en köklü ilçelerinden olan Beyoğlu Eski İstanbul'da Suriçi'nin ardından ikinci bir şehir merkezi durumundaydı. Bugün de İstanbul'un en işlek merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Подробнее.

Büyükada is one of İstanbul'un İlçeleri.

13. Büyükada

İlçe Merkezi, Буюкада, Стамбул
Остров · Nizam · Подсказок и отзывов: 1356

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Adanın en yüksek tepesinde Aya Yorgi Kilisesi ve Aya Yorgi Manastırı bulunmaktadır. Подробнее.

Büyükçekmece is one of İstanbul'un İlçeleri.

14. Büyükçekmece

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 503

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Büyükçekmece Gölü'nün Marmara Denizi'yle birleştiği bölgede gelişen Büyükçekmece, 1987 yılında Çatalca'dan ayrılarak ilçe hâline getirildi. Подробнее.

Çatalca is one of İstanbul'un İlçeleri.

15. Çatalca

Türkiye
Округ/район · Подсказок и отзывов: 217

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'un yüzölçümü olarak en büyük ilçesi olan Çatalca Osmanlı döneminde de ayrı bir kazaydı. Nüfus olarak Adalar ve Şile'den sonra İstanbul'un en seyrek nüfuslu ilçelerinden biridir. Подробнее.

Çekmeköy is one of İstanbul'un İlçeleri.

16. Çekmeköy

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 763

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Ömerli, Alemdağ ve Taşdelen beldelerinin biraraya getirilmesiyle 2008 yılında Çekmeköy ilçesi oluşturulmuştur. Подробнее.

Esenler is one of İstanbul'un İlçeleri.

17. Esenler

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 325

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Cumhuriyet dönemine değin büyük Rum köylerine ev sahipliği yapan Esenler önceleri Bakırköy'e bağlıyken Bayrampaşa ilçe yapılınca buraya katıldı. Daha sonra 1993 yılında ayrı bir ilçe hâline getirildi. Подробнее.

Esenyurt is one of İstanbul'un İlçeleri.

18. Esenyurt

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 359

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Kıraç, Yakuplu, Avcılar ve Bahçeşehir'e bağlı mahallelerin derlenmesiyle 2008 yılında ilçe hâline getirilen Esenyurt önemli karayollarının birleştiği bir noktada yer alır. Подробнее.

Eyüp is one of İstanbul'un İlçeleri.

19. Eyüp

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 167

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1936 yılında Fatih ve Beyoğlu ilçelerine bağlı bölgelerin birleştirilmesiyle kurulan Eyüp ilçesi İstanbul'un önemli tarihî merkezlerinden biridir. Подробнее.

Фатих is one of İstanbul'un İlçeleri.

20. Фатих

(Fatih)
Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 985

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'un tarihî merkezi olan ilçe, turizm ve ekonominin en canlı olduğu noktalardandır. 2008 yılında Eminönü ilçesi feshedilerek Fatih'e katıldı ve tarihî yarımadada tek bir ilçe oluşturuldu. Подробнее.

Gaziosmanpaşa is one of İstanbul'un İlçeleri.

21. Gaziosmanpaşa

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 246

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Gaziosmanpaşa ilçesi 1963 yılında Eyüp ve Çatalca ilçelerinden alınan bölgelerin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Подробнее.

Güngören is one of İstanbul'un İlçeleri.

22. Güngören

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 332

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1992 yılında Bakırköy'den ayrılarak kurulan Güngören, İstanbul'un en küçük yüzölçümlü ilçesidir. Önceleri yalnızca birkaç köyden ibaret olan Güngören bölgesi göçlerle giderek büyüdü. Подробнее.

Kadıköy is one of İstanbul'un İlçeleri.

23. Kadıköy

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 2857

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Anadolu Yakası'nın en eski yerleşim birimlerinden biri olup bugün de yakanın en işlek noktası durumundadır. Pek çok nezih semte ev sahipliği yapan ilçede Osmanlı döneminden kalma yapılara rastlanır. Подробнее.

24. Kağıthane

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 337

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1987 yılında Şişli'den ayrılarak ayrı ilçe yapılan Kâğıthane O-1 ve O-2 yolları arasında kuruludur. Engebeli bir arazi üstüne yayılan ilçe son yıllarda iç göçle büyük nüfus artışı yaşamıştır. Подробнее.

Kartal is one of İstanbul'un İlçeleri.

25. Kartal

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 607

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Kartal, 1928 yılında bağlı bulunduğu Üsküdar'dan ayrılarak ilçe hâline getirildi. 1987'de Pendik'in, 1992'de Sultanbeyli ve Maltepe'nin, 2008'de Sancaktepe'nin ilçe yapılmasıyla son biçimini aldı. Подробнее.

Küçükçekmece is one of İstanbul'un İlçeleri.

26. Küçükçekmece

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 320

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: D100 ve TEM otoyolları arasında kalan Küçükçekmece adını kıyılarında kurulduğu lagün gölünden almıştır. 1989 yılında Bakırköy'den ayrılarak ayrı ilçe durumuna getirilmiştir. Подробнее.

27. Maltepe

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 938

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Maltepe, 1992 yılında Kartal'dan ayrılarak ilçe yapıldı. Kadıköy'e yakınlığı ile hızla gelişme olanağı bulan ilçenin kuzey kesimlerinde boş araziler görülür. Подробнее.

Pendik is one of İstanbul'un İlçeleri.

28. Pendik

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 636

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Pendik 1987 yılında Kartal'dan ayrılarak ilçe hâline getirildi. Yerleşimin genel olarak O-4 otoyolunun güneyinde yoğunlaştığı ilçenin kuzeyinde köy yerleşimleri görülür. Подробнее.

Sancaktepe is one of İstanbul'un İlçeleri.

29. Sancaktepe

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 269

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 2008 yılında, bölgedeki belde belediyelerinin birleştirilmesi ve çevre ilçelerden mahalle eklenmesiyle kurulan Sancaktepe ilçesi İstanbul'un Anadolu Yakası'ndadır. Подробнее.

Sarıyer is one of İstanbul'un İlçeleri.

30. Sarıyer

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 472

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Sarıyer, Avrupa Yakası'nda Boğaziçi'nin en kuzeydeki ilçesidir. Yerleşimin kıyı şeridi boyunca yoğunlaştığı Sarıyer, İstanbul'un en tarihî semtlerine ev sahipliği yapar. Подробнее.

Silivri is one of İstanbul'un İlçeleri.

31. Silivri

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 291

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Yüzölçümü olarak İstanbul'un en büyük ikinci ilçesi olan Silivri, Çatalca'yla birlikte İstanbul'un en batısında yer alan iki ilçeden biridir. İlçe merkezi deniz kıyısında yer alır. Подробнее.

Sultanbeyli is one of İstanbul'un İlçeleri.

32. Sultanbeyli

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 301

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'da Anadolu Yakası'nda yer alan Sultanbeyli, hızla artan nüfus nedeniyle 1992 yılında bağlı bulunduğu Kartal'dan ayrılarak ayrı ilçe yapıldı. Подробнее.

Sultangazi is one of İstanbul'un İlçeleri.

33. Sultangazi

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 354

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Sultangazi, İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alır. 2008 yılında Gaziosmanpaşa'ya bağlı 14, Eyüp ve Esenler'e bağlı birer mahallenin katılımıyla kuruldu. Подробнее.

Şile is one of İstanbul'un İlçeleri.

34. Şile

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 378

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Karadeniz kıyısında kurulu olan Şile, yüz ölçümü bakımından Anadolu Yakası'ndaki en büyük ilçedir fakat nüfus olarak il genelinde Adalar'dan sonra en düşük nüfuslu ikinci ilçedir. Подробнее.

Şişli is one of İstanbul'un İlçeleri.

35. Şişli

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 678

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: 1954 yılında bağlı bulunduğu Beyoğlu'ndan ayrılarak ilçe yapılan Şişli, 1987 yılına dek Kâğıthane'yi de kapsıyordu. Kâğıthane'nin ayrılmasıyla ikiye bölündü ve iki parça arasında bağlantı kalmadı. Подробнее.

Tuzla is one of İstanbul'un İlçeleri.

36. Tuzla

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 356

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Anadolu Yakası'ndaki en uç ilçelerinden olan Tuzla, Marmara Denizi kıyısında yer alır. İlçede yerleşim de kıyı bölgelerde yoğunlaşmıştır. 1992 yılında Pendik'ten ayrılarak ilçe yapılmıştır. Подробнее.

Ümraniye is one of İstanbul'un İlçeleri.

37. Ümraniye

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 526

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Ümraniye'de ilk belediye teşkilâtı 1963'te kuruldu ancak 1980'deki askerî müdahalede bu belediye feshedilerek Üsküdar'a bağlandı. Daha sonra 1987'de bu kez ilçe olarak Üsküdar'dan ayrıldı. Подробнее.

Üsküdar is one of İstanbul'un İlçeleri.

38. Üsküdar

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 1266

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: İstanbul'un en köklü yerleşim bölgelerinden olan Üsküdar cumhuriyetin ilk yıllarında Anadolu Yakası'nın tümünü kapsayan ayrı bir ildi. 1926'da İstanbul'un bir ilçesi hâline getirildi. Подробнее.

Zeytinburnu is one of İstanbul'un İlçeleri.

39. Zeytinburnu

Стамбул
Округ/район · Подсказок и отзывов: 512

Fóursquare TürkiyeFóursquare Türkiye: Tarihî yarımadaya yakınlığından ötürü 1940'lı yıllardan başlayarak hızla büyüyen Zeytinburnu, 1957 yılında bağlı bulundupu Fatih'ten ayrılarak ilçe yapıldı. Подробнее.