Sandra: сохраненные места
Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана is one of Sandra: сохраненные места.

1. Лела, мандарините поскапеа, а ти уште си ми скарана

Nikola Trimpare 20, Skopje, Macedonia/FYROM, Skopje, Општина Центар
Историческое место · Подсказок и отзывов: 2
Star Ocean (Дебар Маало) is one of Sandra: сохраненные места.

2. Star Ocean (Дебар Маало)

6.0
Пиринска 35, Скопье, Општина Карпош
Китайский ресторан · Подсказок и отзывов: 5
Timeless Cafe is one of Sandra: сохраненные места.

3. Timeless Cafe

Скопье, Општина Карпош
Кафе · Подсказок и отзывов: 13

4. Бистро КУЛТУРА

Debar Maalo, Скопье, Општина Карпош
Кафе · Нет подсказок или отзывов
Sportzentrum Prau La Selva is one of Sandra: сохраненные места.

5. Sportzentrum Prau La Selva

6.9
Скейт-парк · Подсказок и отзывов: 2
Queen's Pub is one of Sandra: сохраненные места.

6. Queen's Pub

Boulevard Macedonian Educators, Охрид, Охрид
Паб · Подсказок и отзывов: 12

Vasja P.Vasja Petkovska: Very cheep tap beer 1eu plus veeery cheep food like 2eu spagetti or regular breakfast!

Tony's Bakery is one of Sandra: сохраненные места.

7. Tony's Bakery

5.7
Vasil Gorgov, Скопье, Општина Карпош
Пекарня · Подсказок и отзывов: 26

Zlatko A.Zlatko Andonovski: Тирото владее.

Belier is one of Sandra: сохраненные места.

8. Belier

6.0
Костурски Херои, Скопье, Општина Карпош
Кафе · Подсказок и отзывов: 38

Tea T.Tea Trpovska: Кафиќ у маало :) Плавите чадори многу пуштаат топло, тоа е единствен проблем. Ладно нес.

Pizza Sezam is one of Sandra: сохраненные места.

9. Pizza Sezam

Пиццерия · Подсказок и отзывов: 2

ind o.ind og: Солидна пица со млечен кашкавал:) 2 парчиња = 70 ден. Фамилијарна = 300 ден. Работат 24 часа!

Restoran Fontana is one of Sandra: сохраненные места.

10. Restoran Fontana

Jane Sandanski, Охрид, Охрид
Ресторан · Подсказок и отзывов: 2

AndrejAndrej: Great trout soup. Try it with Makalo (garlic dipping) and roast bread.

Кашмир is one of Sandra: сохраненные места.

11. Кашмир

8.3
Никола Тримпаре 8 (Аминта Трети), Скопье, Општина Карпош
Кальянная · Подсказок и отзывов: 25

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Салеп во зима, некое овошно фрапе во лето.

Caffé Firenze is one of Sandra: сохраненные места.

12. Caffé Firenze

Плоштад Македонија, Скопье, Општина Карпош
Итальянский ресторан · Подсказок и отзывов: 40

Ivana J.Ivana Janeva: пица со рукола и пршута ммммм

Ресторан Скала is one of Sandra: сохраненные места.

13. Ресторан Скала

Наум Наумовски Борче 88 Б, Скопье, Општина Карпош
Восточно-европейский ресторан · Подсказок и отзывов: 17

ind o.ind og: Пробајте Скала салата

O là là is one of Sandra: сохраненные места.

14. O là là

ГТЦ (Кеј 13 Ноември 8/1-1), Скопье, Општина Карпош
Кондитерская · Подсказок и отзывов: 33

AngelaAngela: Try the Pancakes With Nutella

Хармонија is one of Sandra: сохраненные места.

15. Хармонија

Gjuro Gjakovik, Скопье, Општина Карпош
Вегетарианский / Веганский ресторан · Подсказок и отзывов: 7

ElenaElena: Try falafel sandwich

Tri Kruni is one of Sandra: сохраненные места.

16. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Скопье, Општина Карпош
Скандинавский ресторан · Подсказок и отзывов: 5

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте пица со три круни сос.

AGER & SÄGER is one of Sandra: сохраненные места.

17. AGER & SÄGER

Luj Paster br. 5 (ul. Makedonija), Скопье, Општина Карпош
Паб · Подсказок и отзывов: 10

Iva I.Iva Iva: Future Bass parties every Friday

18. Иди ми... Дојди ми!

ul. Debarca 53, Скопье, Општина Карпош
Восточно-европейский ресторан · Подсказок и отзывов: 2

Janko L.Janko Lega: Try the ribs in the oven. Very delicious.

Костарика is one of Sandra: сохраненные места.

19. Костарика

7.3
Наум Наумовски Борче 86 (Градски парк, Фонтана), Скопье, Општина Карпош
Пиццерия · Подсказок и отзывов: 80

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте ја пилчино салатата... вкусна и голема порција :-)

ЛАЙКА is one of Sandra: сохраненные места.

20. ЛАЙКА

7.1
Мирослав Крлежа, Скопье, Општина Карпош
Паб · Подсказок и отзывов: 6

ind o.ind og: Како што вели tip-oт Пелин тоник во висока чаша со портокал:))

Tri Kruni is one of Sandra: сохраненные места.

21. Tri Kruni

Blagoj Davkov, Скопье, Општина Карпош
Скандинавский ресторан · Подсказок и отзывов: 5

Vasja P.Vasja Petkovska: Very nice place for chilling! The chicken wings are great but they still dont have finger ball :))

Bocado Wok Bar is one of Sandra: сохраненные места.

22. Bocado Wok Bar

Японский ресторан · Подсказок и отзывов: 7

ind o.ind og: Супер услуга и храна (персоналот е супер информиран и услужлив за храната прифатете ги нивните предлози сос на денот) Моја опција вегетаријанска порција со ракчиња благ сос и печурки.

New York Cafe is one of Sandra: сохраненные места.

23. New York Cafe

Kej 13-ti noemvri, Скопье, Општина Карпош
Бар · Подсказок и отзывов: 5

Cvell S.Cvell St: Едно од местата во Скопје каде се прави многу добар Long Island. Must try

Ресторан АЊА (Кеј) is one of Sandra: сохраненные места.

24. Ресторан АЊА (Кеј)

Кеј 13-ти ноември, Скопье, Општина Карпош
Кафе · Подсказок и отзывов: 92

Magdalena J.Magdalena J. Ivanova: Пробајте вафла со вишни и никако со крем (ќе ви се слоши)

Кај Маршалот is one of Sandra: сохраненные места.

25. Кај Маршалот

5.5
Булевар Свети Климент Охридски, Скопье, Општина Карпош
Гриль-бар / Шашлычная · Подсказок и отзывов: 15

D. N.D. N.: Salata 'racunajte na nas' - odlicen izbor

Romansa is one of Sandra: сохраненные места.

26. Romansa

Традиционный ресторан · 1 подсказка

Vasja P.Vasja Petkovska: Chill with anice coffe and watch live football! Handsome guys, sum, excelent ambient!

27. Mama Mia Pizza

Пиццерия · Подсказок и отзывов: 3

ind o.ind og: Пробајте парче pizza со брокула и пченка

28. Канела (Лептокарија)

Кондитерская · 1 подсказка

ind o.ind og: Тортите се веќе долга традиција на оваа слаткара! Но мене покрај нив највеќе ми се допаѓа cheese cake-от колаче (кое што има и вишни) Пробајте го:)

29. Piazza Liberta

7.5
Димитрие Чуповски 24, Скопье, Општина Карпош
Паб · Подсказок и отзывов: 41

Cvell S.Cvell St: Задолжително, тако чипс со кашкавал и пикантен сос. :)))

Челик is one of Sandra: сохраненные места.

30. Челик

8.9
Франклин Рузвелт 2, Скопье, Општина Карпош
Салат-бар · Подсказок и отзывов: 29

Petar P.Petar Pavlov: Порачајте мешана салата (зелена и виолетва зелка, цвекло, моркови, патлиџан, крастивички и рендан морков) + сирење. Или пробајте ги сендвичите. Секогаш им се свежи состојките.